Nová Škoda Superb: priestor, komfort a možnosti voľby

Štvrtá generácia  Škoda Superb

Štvrtá generácia modelu Škoda Superb sa predstavila svetu. Novinka prichádza nielen s novým dizajnom, ale aj priestrannejším a komfortnejším interiérom a radom špičkových prvkov výbavy.

Nový Superb pokračuje v tradícii priestranných a reprezentatívnych vozidiel. Vďaka moderným materiálom aj technike ponúkne cestujúcim ešte vyšší komfort. Väčší je aj vnútorný priestor, či už ten pre posádku alebo pre batožinu.

Štvrtá generácia sa ponesie v znamení bohatých možností. Superb bude totiž naďalej k dispozícii v karosárskych prevedeniach kombi a liftback, zákazníci si budú môcť vyberať zo šiestich rôznych prevedení interiéru, šiestich motorizácií vrátane plug-in hybridného variantu a tiež pohon všetkých kolies. Nebude chýbať ani prémiová výbava Laurin & Klement.

„Už viac ako 20 rokov je model Superb vlajkovou loďou portfólia modelov značky Škoda so spaľovacími motormi. Vo svojej štvrtej generácii ním bude aj naďalej, pričom ponúkne ešte prepracovanejší skulpturálny dizajn, výnimočnú priestrannosť a najmodernejšie technológie,“ hovorí k novinke šéf automobilky Klaus Zellmer.

Nové farby a viac miesta

Exteriér sa nesie v duchu nového dizajnového jazyka značky Škoda, Modern Solid. Záujemcovia si budú môcť vyberať celkom zo šiestich metalických a dvoch nemetalických farieb. Šesť z týchto farieb je úplne nových: nemetalická biela Purity a metalické odtiene strieborná Pebble, čierna Ebony, modrá Cobalt, červená Carmine a žltá Ice Tea. 

6

Nový Superb je väčší ako predchádzajúca generácia, karoséria sa chváli vylepšenou aerodynamikou. Koeficient odporu vzduchu je 0,23 pri liftbacku a 0,25 pri kombi, ide o zlepšenie o 10 a 15 %, čo prispieva okrem iného k zníženiu spotreby paliva. Prednej časti vozidla dominuje nová osemhranná maska a zaujmú aj Matrix-LED predné svetlomety druhej generácie, ktoré svietia až o 40 % výraznejšie ako predchádzajúce prevedenie. Všetky varianty sú štandardne vybavené diskami z ľahkých zliatin, od strieborných 17" diskov až po voliteľné 19" disky.

7

„Superb tradične formoval dizajnový jazyk značky Škoda a štvrtá generácia v tom bude pokračovať: vzhľad charakterizujú ostro rezané línie, jasne definované dynamické proporcie a moderný skulpturálny a kryštalický štýl. Podarilo sa nám tiež výrazne zlepšiť aerodynamiku oboch karosárskych verzií a zároveň ponúknuť ešte viac priestoru pre cestujúcich“ hodnotí vzhľad nového modelu Oliver Stefani, šéfdesignér Škoda Auto.

Viac miesta ponúka Superb ako posádke, tak aj batožine. Karoséria sa oproti predchodcovi mierne pretiahla a zvýšila (pri kombi o 40 a 5 mm, pri liftbacku o 43 a 12 mm), cestujúci tak budú mať nielen viac miesta na nohy, ale aj nad hlavou. Tradične obrovský je batožinový priestor, liftback sa chváli 645 litrami miesta (nárast o 20 litrov) a kombi 690 litrami (30 litrov navyše).

8

Praktickosť a udržateľnosť

Štvrtá generácia modelu Škoda Superb sa vyznačuje novou koncepciou interiéru s novým čistým vzhľadom stredovej konzoly, ktorá teraz poskytuje ešte viac odkladacieho priestoru, keďže volič prevodovky sa presunul na stĺpik riadenia. Usporiadanie palubnej dosky je prehľadné a elegantné, dominuje jej veľký displej infotainmentu s uhlopriečkou 10“ alebo 13“, vodič má k dispozícii 10“ Virtuálny kokpit. Špecialitou novej generácie sú multifunkčné ovládače (Smart Dials), ktoré kombinujú manuálne a digitálne ovládacie prvky a poskytujú rýchly a jednoduchý prístup k mnohým funkciám.

9

Superb prináša šesť variantov dizajnu interiéru so starostlivo zladenými farbami a materiálmi, ktoré odrážajú moderný životný štýl. Interiér je šetrný k životnému prostrediu a používa vysokokvalitné materiály. Všetky látky v úplne novom Superbe vrátane čalúnenia stropu sú zo 100 % vyrobené z recyklovaných materiálov. Koža v hnedom prevedení interiérov Suite a L&K je vyčinená pomocou odpadovej vody zo spracovania olív. Aj charakteristický dáždnik a škrabka na ľad sú vyrobené z recyklovaných materiálov. 

Špičková technika

O pohon vozidiel sa postará jedna zo šiestich rôznych jednotiek. Medzi nich patrí benzínový motor 1,5 TSI s mild-hybridnou technológiou, ktorá sa prvýkrát objavuje v portfóliu vlajkových modelov značky Škoda so spaľovacími motormi, a rovnako tak aj najnovšia generácia plug-in hybridného pohonu. Ten poskytuje systémový výkon 150 kW (204 k) a vďaka väčšej vysokonapäťovej batérii umožňuje čisto elektrický dojazd viac ako 100 km v režime WLTP. Ponuku pohonných jednotiek dopĺňajú dva benzínové motory 2.0 TSI a dva naftové motory 2.0 TDI, pričom pohon všetkých kolies je vo vrcholných verziách štandardom. Všetky varianty sa dodávajú s automatickou prevodovkou DSG. Na prianie pre Selection a v štandardardnej výbave pre L&K je dodávaný adaptívny podvozok DCC Plus novej generácie ponúka rýchlejšie reakcie a širšiu škálu nastavení odpruženia, od luxusného komfortu až po výrazné dynamické vlastnosti.

10

V oblasti bezpečnosti ponúkne Superb štvrtej generácie vylepšené inteligentné asistenčné systémy vodiča, ktoré sú v tomto modeli novinkou. Patrí medzi ne asistent odbočovania a antikolízny asistent. Ostatné systémy, ktoré boli k dispozícii už v predchádzajúcej generácii, ako napríklad Travel Assist, asistent zmeny jazdného pruhu a Front Assist, boli výrazne vylepšené. V prípade nehody sa o bezpečnosť cestujúcich postará proaktívna ochrana cestujúcich a až desať airbagov. Vďaka prísnym testom a najnovším technológiám poskytne úplne nový Superb svojim cestujúcim najlepšiu možnú bezpečnosť.

11

 

X

Objednanie do servisu

Kontaktujte nás telefonicky:
Prosím, vyplňte nasledujúce polia a náš servisný zástupca vás kontaktuje do 3 pracovných dní.

Odoslaním formulára beriem na vedomie, že moje osobné údaje v ňom uvedené budú použité iba za účelom organizačného zabezpečenia mojej požiadavky a po jej naplnení budú vymazané z informačného systému spoločnosti KARIREAL SLOVAKIA, a.s.
Viac informácií o servise