IONIQ 6. Prebuďte svoj svet.

IONIQ 6. Prebuďte svoj svet.

IONIQ 6.
Prebuďte svoj svet.

Elektrifikovaný streamliner.

Nezameniteľný úhľadný IONIQ 6 predstavuje siluetu novej éry elektrickej mobility. Jeho prúdnicový dizajn a interiér vytvorený ako flexibilný priestor, personalizovaný pre každého člena posádky, nanovo definujú zážitok z jazdy.

Sofistikovaný streamliner.
Pôvabne splývajúca strecha a prúdnicový dizajn zvýrazňujú dynamický športový charakter tohto jedinečného štvordverového elektrického sedanu, vychádzajúceho zo štúdie Prophecy Concept EV.

Dojazd vyše 610 km.
Vďaka ultra nízkemu koeficientu aerodynamického odporu iba 0,21 a najmodernejšiemu systému elektrického pohonu má IONIQ 6 dojazd vyše 610 km. 

Materiály šetrné k životnému prostrediu.
IONIQ 6 je vyrobený s využitím materiálov šetrných k životnému prostrediu ako ekologicky vypracovaná koža a vlákna z recyklovaných plastových fliaš, vylovených z oceánu.

Dizajn

Znútra von. Dizajn interiéru pre väčší priestor.
Kvôli koncentrácii na človeka bol vnútorný priestor kabíny modelu IONIQ 6 od začiatku vyvíjaný súbežne s tvarom karosérie. Tento celostný prístup priniesol výnimočný interiér, poskytujúci slobodu každému pasažierovi. Kabína posádky bola v rámci prúdnicového tvaru karosérie predĺžená smerom dopredu aj dozadu.

Výber farieb interiéru.
Čierna

1


Svetlo šedá

2

 

Flexibilný priestor.
Interiér kabíny, inšpirovaný štúdiou Prophecy Concept EV, je navrhnutý ako flexibilný a praktický priestor, ktorý si môže každý člen posádky personalizovať.

3


Predné relaxačné sedadlá.
Vychutnajte si pohodlie, ktoré poskytujú 8-smerovo nastaviteľné predné sedadlá. Ich operadlo si pri nabíjaní môžete sklopiť do polohy ležadla na odpočinok – jednoduchým stlačením tlačidla.

4
Preskúmajte esenciu aerodynamickej jednoduchosti.

Čisté, zaoblené línie a aerodynamický dizajn modelu IONIQ 6 reprezentujú elegantnú jednoduchosť. Splývajúce krivky a hladké línie vzdávajú hold ikonickým aerodynamickým vozidlám z 20. a 30. rokov dvadsiateho storočia, pričom sú prepracované do emocionálneho aerodynamického tvaru pre udržateľnú mobilitu dneška.


Pôvabná aerodynamická silueta.
Jedinečný prúdnicový tvar modelu IONIQ 6 charakterizujú čisté a jednoduché línie, vytvárajúce dizajn, ktorý je rovnako aerodynamický ako efektívny.

5

   
Nápadná odtrhová hrana.
Na zadnej časti karosérie nápadnú zdvihnutú odtrhovú hranu podporuje zadný spojler zvyšujúci aerodynamický prítlak a zlepšujúci efektivitu.

6


Zadný spojler v podobe krídla.
Eliptický zadný spojler v podobe krídla je vyrobený z priehľadného materiálu pripomínajúceho sklo, ktorý zvýrazňuje špecifickú svetelnú grafiku zadných LED svetiel.

7

 

8

IONIQ 6 má svoje korene v štúdii Prophecy Concept EV.
Meno hovorí za všetko. Keď sme v roku 2020 predstavili štúdiu elektrického vozidla „Prophecy“ (v preklade Proroctvo), jej názov to už naznačoval. Nebola to iba koncepčná štúdia ale skúšobné vozidlo na overovanie ideí a funkcií, ktorá sa raz dostanú do sériovej výroby. A o dva roky neskôr IONIQ 6 dokazuje, že toto proroctvo sa naplnilo.

•    Exteriér

Zmyselná športovosť.
Aplikácie filozofie dizajnu „zmyselná športovosť“ (Sensuous Sportiness) značky Hyundai je najlepšie viditeľná na tvare bokov karosérie. Vyznačujú sa čistou a jednoduchou líniou v podobe jedinej krivky, ktorá sa tiahne spredu dozadu s minimálnym obmedzením. Dynamická, elegantná zadná časť karosérie, pripomínajúca trup člna, vytvára vizuálny impulz pohybu dopredu aj keď vozidlo stojí v pokoji.

9


Aerodynamický dizajn.
Dizajn zabezpečuje vynikajúcu aerodynamiku, ktorá je pre elektrické vozidlo nevyhnutnosťou. Lopatky vytvorené v diskoch kolies usmerňujú prúdenie vzduchu, ktorý plynulo obteká boky karosérie. Integrovaný zadný spojler vytvára aerodynamický prítlak a tým stabilizuje vozidlo pri jazde vysokou rýchlosťou.

10
•    Interiér

Priestranný interiér.
Interiér štúdie Prophecy zvýrazňuje výhodu predĺženej kabíny, umožnenej platformou pre elektrické vozidlá, ktorú dnes dokumentuje plochá podlaha kabíny modelu IONIQ 6 Namiesto konvenčného automobilového interiéru posádku obklopuje vycibrený a komfortný životný priestor.

11

Funkcie

Budúcnosť elektrickej mobility je tu.
S dizajnom a jazdnou dynamikou, ktoré vyrážajú dych, ako aj so systémom batérie 800 V pre ultra rýchle nabíjanie tento prelomový elektrický sedan poskytuje vzrušujúci zážitok z jazdy. Je skonštruovaný na báze novej platformy, predstavujúcej technologický míľnik v ére expanzie elektrických vozidiel.

Inteligentné svetlomety.
Vychutnajte si maximálne osvetlenie cesty bez oslňovania iných vodičov. Systém IFS (intelligent front-lighting system) automaticky nastavuje projekčné LED svetlomety v reálnom čase podľa podmienok v premávke.

12


Dvojfarebné ambientné osvetlenie.
Nastavte si osvetlenie podľa nálady. Môžete si vybrať zo 64 farieb a 6 dvojfarebných kombinácií navrhnutých expertmi na emocionálne vnímanie farieb.

13


LED volant.
Interaktívne svetlá z LED pixlov na volante vám indikujú napríklad jazdný režim, spiatočku, hlasové ovládanie a dobíjanie batérie.

14

Digitálne vonkajšie spätné zrkadlá.
Voliteľné digitálne vonkajšie spätné zrkadlá nahrádzajú klasické spätné zrkadlá kamerami a monitormi v interiéri pre lepší prehľad a zlepšenie aerodynamiky.

15

Výkonnosť

Vysoká výkonnosť vďaka high-tech.
S elegantnou kombináciou úžasnej výkonnosti a širokej škály inteligentných technológií, ako aj dojazdom vyše 610 km je tento elektrický štvordverový sedan rozhodujúcim hráčom. Bol vytvorený aby vás doviezol ďalej – s rýchlejším nabíjaním a štýlovo.

•    Motor

Pohon všetkých kolies.
Verziu IONIQ 6 s pohonom všetkých kolies poháňajú dva elektromotory integrované do prednej a zadnej nápravy s celkovým výkonom 239 kW (325 k) a systémovým krútiacim momentom 605 Nm (dostupná iba s batériou long range 77,4 kWh).
Pohon zadných kolies.
Verziu IONIQ 6 s batériou 53 kWh poháňa elektromotor s výkonom 111 kW (151 k), integrovaný do zadnej nápravy.

16
•    Batéria

Long range 77,4 kWh.
Komplet batérie long range umožňuje dojazd vyše 610 km (WLTP) pri verzii s pohonom zadných kolies jedným elektromotorom s výkonom 168 kW (228 k). Verzia s pohonom všetkých kolies dvoma elektromotormi poskytuje výkon 239 kW (325 k) a má dojazd 570 km (WLTP).

17


Prelomová technológia elektrického pohonu pre lepšiu výkonnosť.
IONIQ 6 je vybavený širokým portfóliom inteligentných technológií a inovatívnym elektrickým pohonom. Bol vytvorený aby vás doviezol ďalej – s rýchlejším nabíjaním a dlhším dojazdom.

Univerzálny nabíjací systém.
Inovatívny systém batérie 800 V pre najvyššiu aktuálnu rýchlosť nabíjania je kompatibilný aj s nabíjaním napätím 400 V a nabíjaním striedavým prúdom.

18
•    Dojazd

Dojazd vyše 610 km.
Vďaka prelomovej inteligentnej technológii Hyundai a vynikajúcemu koeficientu aerodynamického odporu iba 0,21 má IONIQ 6 dojazd vyše 610 kilometrov vo verzii s pohonom zadných kolies a batériou long range 77,4 kWh.

19
•    Nabíjanie

Univerzálny nabíjací systém.
Patentovaná technológia Hyundai je vhodná pre nabíjaciu infraštruktúru s napätím 400 V a 800 V bez dodatočných komponentov alebo adaptérov. Systém batérie 800 V sa môže dobiť na dojazd 100 km za iba 5 minút! IONIQ 6 umožňuje ultra rýchle nabíjanie jednosmerným prúdom s výkonom až do 220 kW - to znamená dobitie z 10 na 80 % za 18 minút.

20
•    V2L

Technológia Vehicle-to-Load (V2L).
IONIQ 6 vám umožňuje napájať elektrické zariadenia a nabíjať elektrobicykle, kolobežky alebo kempingové vybavenie – počas jazdy alebo v prírode. V priestrannej kabíne je zásuvka 230 V. A pomocou konvertora zasunutého do obojsmernej vonkajšej nabíjacej zásuvky vozidla môžete napájať elektrické spotrebiče do výkonu 3,6 kW, a to aj keď je vozidlo vypnuté.

21


Udáva smer do elektrickej éry s E-GMP.
IONIQ 6 je skonštruovaný na báze elektrickej globálnej modulárnej platformy (E-GMP) značky Hyundai. Táto platforma, využívajúca technológie vyvinuté značkou Hyundai, umožňuje rýchlejšie nabíjanie, dlhší dojazd, väčší vnútorný priestor a lepšie jazdné vlastnosti.

Modulárnosť pre flexibilitu.
E-GMP umožňuje vytvárať rozličné typy vozidiel s rozmanitým dojazdom a dizajnom vďaka štandardizovanému systému batérie a špecifickým technológiám pre elektrické vozidlá.

22


Elektrická výkonnosť.
Vypustenie spaľovacieho motora vytvorilo priestor na uloženie kompletu batérie do podlahy a montáž elektromotorov do náprav, čo zabezpečuje ideálne rozdelenie hmotnosti na nápravy a nízke ťažisko pre lepšie jazdné vlastnosti a ovládateľnosť.

23


Viac miesta pre pasažierov.
E-GMP umožňuje vytvárať inovatívne interiéry špeciálne pre elektrické vozidlá, ktoré poskytujú nový zážitok z elektrifikovanej mobility našim zákazníkom.

24

Udržateľnosť

Inovatívne využitie materiálov šetrných k životnému prostrediu.
Naši dizajnéri extenzívne využili udržateľné materiály v IONIQ 6. V exteriéri sú to recyklované farebné pigmenty z použitých pneumatík a farebné pigmenty z bambusového uhlia. V interiéri je použitá ekologicky vypracovaná koža, látka z recyklovaných PET fliaš, koberec z recyklovaných rybárskych sietí, ako aj suroviny extrahované z cukrovej trstiny.

Koža šetrná k životnému prostrediu.
Očakávame, že proces vypracovania kože s využitím ľanového oleja prispeje k redukcii biochemickej spotreby kyslíka (BSK) a chemickej spotreby kyslíka (CHSK) v odpadovej vode. Zvyškový ľanový olej je biologicky odbúrateľný.

25

Koberec z recyklovaného morského odpadu.
Na výrobu koberca sa používa nylon vyrobený z recyklovaných stratených rybárskych sietí, vylovených z oceánu.

26


Bio lak.
Dvere sú nalakované bio polyuretánovou farbou, ktorá obsahuje rastlinný olej, čo pomáha zlepšovať kvalitu vzduchu v našich závodoch a redukuje CO2 vo výrobnom procese.

27

Recyklované PET vlákna.
Sedadlá IONIQ 6 sú potiahnuté látkou vyrobenou z recyklovaných PET vlákien.

28


Prístrojový panel s bio materiálmi.
Prístrojový panel je potiahnutý mäkkou vrstvou plastu PE obsahujúceho bio materiály extrahované z cukrovej trstiny.

29


Textília bio PET.
Strop je obložený textíliou z vláken bio PET, obsahujúcou suroviny extrahované z cukrovej trstiny.

30

Záruka

Záruka 5 rokov bez obmedzenia počtu najazdených kilometrov.
Rovnako ako každý Hyundai, aj IONIQ 6 je vyrobený podľa najvyšších kvalitatívnych štandardov. Na túto kvalitu vám poskytujeme záruku 5 rokov bez obmedzenia počtu najazdených kilometrov aby ste sa mohli tešiť z vecí, ktoré máte v živote radi a nemuseli sa strachovať o váš automobil. Okrem toho sa na vysokonapäťovú lítiovo-iónovú polymérovú batériu vzťahuje záruka 8 rokov alebo 160.000 km, podľa toho, čo nastane skôr. Vychutnajte si bezstarostnosť vďaka jednej z najlepších záruk v rámci automobilového priemyslu – štandardne.

31

Viac informácii na : Záruky | Hyundai Motor Slovakia

 

Získajte možnosť objednania novinky IONIQ 6 medzi prvými!
Ak vás IONIQ 6 zaujal, požiadajte si o nezáväznú cenovú ponuku u našich predajcov. 

 

katalog-ioniq-6-2022-10.pdf (hyundai.sk)

 

Filip Orešanský 1

Filip Orešanský

+421 911 094 034 filip.oresansky@karireal.sk
Bratislava
Mgr. Pavol Klčo

Pavol Klčo

+421 911 085 804 pavol.klco@karireal.sk
Bratislava
Ing. Viliam Geffert

Viliam Geffert

+421 910 244 383 viliam.geffert@karireal.sk
Bratislava
Dušan Skýpala

Dušan Skýpala

+421 914 334 663 dusan.skypala@karireal.sk
Bratislava
Simona Ježovičová

Simona Ježovičová

+421 911 704 461 simona.jezovicova@karireal.sk
Bratislava
X

Objednanie do servisu

Kontaktujte nás telefonicky:
Prosím, vyplňte nasledujúce polia a náš servisný zástupca vás kontaktuje do 3 pracovných dní.

Odoslaním formulára beriem na vedomie, že moje osobné údaje v ňom uvedené budú použité iba za účelom organizačného zabezpečenia mojej požiadavky a po jej naplnení budú vymazané z informačného systému spoločnosti KARIREAL SLOVAKIA, a.s.
Viac informácií o servise